close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

PEPCOlandia w Strzegomiu, Rogoźnicy i Świdnicy [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-08-05
  • whatshot 1032
 PEPCOlandia w Strzegomiu, Rogoźnicy i Świdnicy [FOTO]

Program grantowy jednej z ogólnopolskich sieci handlowych wesprze najmłodszych z Dolnego Śląska. Dzieci ze Strzegomia, Rogoźnicy i Świdnicy zyskają wyposażenie placów zabaw oraz będą mogły uczestniczyć w warsztatach i festynach, rozwijając swoje pasje i zdolności.

PEPCOlandia, to program grantowy sieci sklepów PEPCO. W jego ramach pracownicy zgłaszają wybrane przez siebie organizacje społeczne i pomagają im pozyskać dofinansowanie na realizację projektów dedykowanych dzieciom. W czwartej edycji PEPCOlandii wsparcie uzyska 5 organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska, w tym ze Strzegomia, Rogoźnicy i Świdnicy.

- PEPCOlandia jest inicjatywą, w której oddajemy głos naszym pracownikom – to oni zgłaszają organizacje i projekty, które chcieliby wesprzeć. Dzięki temu zaangażowaniu, wyczuleniu na to, co się dzieje w ich najbliższej okolicy, tam gdzie mieszkają i pracują, możemy wspierać  lokalne społeczności w realizacji inicjatyw, które realnie i najtrafniej odpowiadają na  potrzeby dzieci. – wskazuje Karolina Kotkowska, koordynatorka projektu.

Siłownia i nowy plac zabaw w Strzegomiu i Rogoźnicy

Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Strzegomiu dzięki wsparciu PEPCOlandii wybuduje, otwartą dla wszystkich mieszkańców miasta, siłownię zewnętrzną na terenie Zespołu Szkół Specjalnych. Urządzenia do ćwiczeń zamontowane na świeżym powietrzu urozmaicą uczniom szkoły lekcje wychowania fizycznego i pozwolą na wspólne, aktywne spędzanie czasu, wykonywanie ćwiczeń relaksacyjnych oraz rehabilitacyjnych. Siłownia plenerowa będzie uzupełnieniem powstałego niedawno na terenie szkoły placu zabaw.

Stowarzyszenie Mała Szkoła w Rogoźnicy wyposaży istniejący plac zabaw w nowe, certyfikowane huśtawki. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych dzieci, którym brakuje urządzeń dostosowanych do ich wieku. Nowe huśtawki zachęcą dzieci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Najmłodsi ze Świdnicy wezmą udział w warsztatach i festynie

Fundacja „Z Innej Bajki” ze Świdnicy zorganizuje dla dzieci warsztaty z uważności. Ich celem jest nauka koncentracji, radzenia sobie ze swoimi emocjami i osiągania spokoju. Część warsztatów poświęcona zostanie także nauce tolerancji, życzliwości i empatii wobec drugiej osoby oraz sposobom na radzenie sobie ze stresem i uspokojeniem swoich myśli.

- Dzięki wsparciu PEPCOlandii przeprowadzimy cykl warsztatów, podczas których dzieci będą mogły ćwiczyć swoją uważność: uspokoić gonitwę myśli, uchwycić i zaakceptować swoje emocje. Celem naszych zajęć jest pomoc w osiągnięciu spokoju, lepszej koncentracji, zrozumienia i łagodności w dla siebie i innych. – powiedziała Sylwia Łabuda, prezeska Fundacji.

Fundacja „Naszej Szkole” ze Świdnicy zakupi nowe drabinki, zjeżdżalnie, tzw. małpi gaj, czyli wielofunkcyjne urządzenie pełne ścianek linowych, huśtawek czy sznurkowych drabinek. Nowe urządzenia pozwolą na ćwiczenie koordynacji ruchowej i kształtowanie motoryki i planowanie ruchu. Pobudzą także dziecięcą fantazję i umożliwią wspólne spędzanie czasu.

Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta w Świdnicy zorganizuje festyn sportowy z otwartym turniejem tenisa stołowego. Jak podkreślają wnioskodawcy to sposób na integrację dzieci podczas gier i zabaw oraz zachęcanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.

Wspólnym mianownikiem wszystkich projektów jest integracja społeczna, budowanie relacji nadszarpniętych przez czas zamknięcia spowodowanego pandemią, a także wyrównywanie szans i zapewnianie rozwoju i edukacji dzieciom i młodzieży.

Fot. Pepcolandia


Tagi: