close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Planowe przyjęcia w „Latawcu” nadal wstrzymane

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-11-02
  • whatshot 282
 Planowe przyjęcia w „Latawcu” nadal wstrzymane

Świdnicki szpital „Latawiec” wstrzymuje do odwołania planowe zabiegi operacyjne i diagnostykę. Zawieszona zostaje także poradnia medycyny pracy, badań EEG oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Świdnicy oraz Strzegomiu.
 
- W celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COVID-19 do odwołania podlegają wstrzymaniu przyjęcia do oddziałów szpitalnych w trybie planowym, celem wykonania zabiegów operacyjnych, jak i w celach diagnostycznych. Ograniczeniu do niezbędnego minimum lub czasowemu zawieszeniu podlegają świadczenia wykonywane planowo lub zgodnie z przyjętym planem postępowania leczniczego. Dotyczy to: porodów rodzinnych, poradni medycyny pracy, badań EEG, poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Świdnicy i Strzegomiu – czytamy w komunikacie świdnickiego szpitala.

Jednocześnie zarząd „Latawca” uspokaja, że nie ma  zagrożenia wstrzymania przyjęć pacjentek do porodów, a także wszelkich przyjęć w trybie pilnym, tj. w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia pacjentów.

Szpital posiada obecnie specjalną strefę, która ma 50 miejsc dla pacjentów chorujących na koronawirusa, w tym 4 stanowiska intensywnej opieki zdrowotnej.


Tagi: