close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Rozkoszujemy się lodowatą wodą [AUDIO]

 Rozkoszujemy się lodowatą wodą [AUDIO]

- Morsowanie daje przypływ energii, poprawia krążenie, zmniejsza dolegliwości bólowe i zwiększa wydzielanie hormonów anabolicznych – tłumaczyła na antenie Maria Karkowska, entuzjastka kąpieli w lodowatej wodzie z 18-letnim stażem.
 
Morsowanie, to termin określający działanie zimna na ludzki organizm. Kąpiel w zimnej wodzie może się z pozoru wydawać ekstremalnym doświadczeniem, jednak jest wiele dowodów na to, że morsowanie i zdrowie to bardzo dobre połączenie.
 
- O dziwo, ludzie kąpiący się w zimie, niezależnie od warunków atmosferycznych, zazwyczaj nie chorują i czują się dobrze, a nawet jak zachorują, co zdarza się bardzo rzadko, szybciej i łagodniej przechodzą chorobę – mówiła w audycji Maria Karkowska.
 
Jak wskazała entuzjastka morsowania, dodatkową przyjemnością kąpieli w lodowatej wodzie są piękne krajobrazy, przypływ energii i radości.
 
- Dla mnie jest to detoks umysłu, dawka pozytywnych emocji i endorfin. Dzięki temu łatwiej okazujemy radość oraz pogodę ducha w codziennym życiu – dodała z uśmiechem Maria Karkowska.
 
Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: