close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Studniówek w tym roku nie będzie? [FOTO]

  • Oświata
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-01-11
  • whatshot 427
 Studniówek w tym roku nie będzie? [FOTO]

- Decyzję w sprawie organizacji studniówek podejmują rodzice maturzystów w porozumieniu z dyrekcją i nauczycielami szkoły. Z uwagi na sytuację epidemiczną można jednak przypuszczać, że klasyczne bale się nie odbędą – tłumaczy Piotr Dębek, rzecznik prasowy świdnickiego starostwa. Tegoroczni maturzyści są jednak podwójnie pokrzywdzeni, ponieważ zajęcia odbywają się w trybie niestacjonarnym, co nie zastępuje tradycyjnego kontaktu z nauczycielami.
 
-  Wrzesień i część października ubiegłego roku pozwoliły na chwilowy powrót do nauczania stacjonarnego i odrobinę nadziei na organizację balu studniówkowego, jednak brutalna rzeczywistość dość szybko wymazała te plany z naszego życia, jak i życia uczniów klas maturalnych. Życzę sobie i wszystkim, aby to był ten jedyny raz – mówi Robert Wójtowicz, dyrektor Zespołu Szkół w Strzegomiu.
 
Na sytuację z optymizmem patrzą rodzice i tegoroczni maturzyści, wierząc że bal uda się zrealizować w późniejszym terminie.
 
- Jestem po rozmowie z Radą Rodziców, która zapewnia, że w momencie, kiedy tylko obostrzenia zostaną poluzowane, studniówka się odbędzie. Młodzież na to czeka, więc być może bal będzie zorganizowany w kwietniu lub maju, chyba że nadal pandemia temu przeszkodzi – wskazuje Tomasz Marczak, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu.
 
Przypomnijmy, że zeszły rok był wyjątkowo wymagający dla wszystkich uczniów, choćby przez naukę zdalną, która wymaga niezwykłej samodyscypliny i nie jest w stanie zastąpić tradycyjnych lekcji. Obecnie w trudnej sytuacji znaleźli się nie tylko maturzyści, ale i uczniowie klas ósmych, których czeka wiosenny egzamin.
 
Fot. Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu


Tagi: