close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Trwa największa inwestycja w historii gminy Dobromierz [VIDEO]

 Trwa największa inwestycja w historii gminy Dobromierz [VIDEO]

- Do końca lipca planujemy zakończyć kolejny etap największej inwestycji w historii gminy, która polega na budowie kanalizacji w 6 miejscowościach z rekordowym wsparciem środków unijnych - wskazał w Rozmowie Dnia wójt gminy Dobromierz Jerzy Ulbin, wymieniając działania prowadzone na rzecz podniesienia jakości życia mieszkańców.
 
- Po wykonaniu prac związanych z budową sieci kanalizacyjnej w Borowie i Roztoce, kolejny etap działań realizowany jest w Jugowej. Zaawansowanie poszczególnych etapów pozwala sądzić, że kompleksowe zakończenie zadania nastąpi tuż po tegorocznym okresie wakacyjnym. Wartość zadania to ponad 20 mln zł - dodał Jerzy Ulbin.
 
Wójt gminy Dobromierz odsłonił także kulisy powstania Centrum Turystycznego Granitowego Szlaku w Dobromierzu.
 
- Centrum ma być dwukondygnacyjnym i nowoczesnym architektonicznie obiektem, który pomieści muzeum granitu oraz będzie przestrzenią do promocji produktów lokalnych. Lokalizacja nie jest przypadkowa, ponieważ ma na celu ściągnięcie ruchu turystycznego z drogi krajowej nr 5 na "Granitowy Szlak" - tłumaczył gość Rozmowy Dnia.
 
Jerzy Ulbin opowiedział także u udziale gminy Dobromierz w programie realizowanym wraz Centrum Onkologii we Wrocławiu w ramach porozumienia zawartego z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.
 
-  W ramach profilaktyki raka jelita grubego rozpoczynamy kolejny etap dystrybucji bezpłatnych testów dla mieszkańców gminy Dobromierz. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o zgłaszanie się do ośrodków zdrowia w Roztoce i w Dobromierzu. Po wypełnieniu ankiety uczestnictwa zostanie wydany bezpłatny zestaw testowy do samodzielnego wykonania w domu - zachęcał Jerzy Ulbin.

Na koniec wójt podsumował przebieg programu szczepień przeciw COVID-19 oraz spisu powszechnego w gminie Dobromierz.Tagi: