close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

1 października świętujemy „Dzień Polskiej Muzyki” w Radiu Sudety 24

  • Muzyka
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-09-23
  • whatshot 567
1 października świętujemy „Dzień Polskiej Muzyki” w Radiu Sudety 24

1 października już po raz czwarty będziemy świętować Dzień Polskiej Muzyki. To kampania społeczna, która promuje rodzimych wykonawców i zwiększa świadomości słuchaczy na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki.

- Tego dnia chcemy podziękować artystom i twórcom za ich pracę i utwory, które dla nas tworzą. Dziękujemy też miłośnikom muzyki. To właśnie fani stanowią o sile i kondycji rynku muzycznego – tłumaczą inicjatorzy kampanii.

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO 1 PAŹDZIERNIKA?

Tego dnia już po raz czwarty polska muzyka zdominuje anteny stacji radiowych i telewizji muzycznych w Polsce, w tym playlistę Radia Sudety 24. Podczas Dnia Polskiej Muzyki będzie można usłyszeć znacznie więcej rodzimej muzyki niż zwykle. Tradycyjnie kulminacyjnym punktem akcji będzie symboliczna wspólna godzina z tylko polską muzyką, na antenach blisko 100 stacji wspierających kampanię, która zabrzmi od godziny 10.00 do 11.00.PROMOCJE NA PŁYTY I BILETY NA KONCERTY!

Na miłośników polskiej muzyki będą czekały także promocje i niespodzianki w sklepach muzycznych i serwisach z biletami. Największe sklepy muzyczne i bileterie eBilet.pl, Eventim, Ticketmaster, Going i Empik Bilety ponownie przygotują dla fanów specjalne promocje na zakup płyt, kaset i biletów na koncerty oraz wyjątkowe spotkania z artystami i twórcami na żywo.

Na fanów tradycyjnych nośników z muzyką czekają wyjątkowe promocje na zakup muzyki w salonach i serwisach sieci Empik i na empik.com oraz w niezależnych sklepach muzycznych, m.in. w salonach Winyl Market Shop w Warszawie, w LONGPLAY VINYL SHOP & CAFE w Poznaniu, w 33’45 recordstore w Szczecinie, w sklepach internetowych Kukturalnysklep.pl oraz Sklep z Muzyką.Organizatorem Kampanii jest Fundacja EMPOWER POLAND. Współorganizatorem 4. edycji Kampanii jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, największa w Polsce organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, która co roku przekazuje twórcom wiele milionów złotych należnych im wynagrodzeń. ZAiKS zrzesza kompozytorów, autorów tekstów, scenarzystów, dramatopisarzy, tłumaczy, plastyków, choreografów oraz twórców innych dziedzin sztuki, a także wydawców muzycznych. Jako stowarzyszenie prowadzi szeroką działalność socjalną na rzecz swoich członków. Jest też jednym z największych w Polsce mecenasów kultury.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.dzienpolskiejmuzyki.pl.


Tagi: