close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

102. Rocznica Bitwy Warszawskiej z żołniersko-patriotycznym piknikiem w Świdnicy

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-08-11
  • whatshot 838
102. Rocznica Bitwy Warszawskiej z żołniersko-patriotycznym piknikiem w Świdnicy

W najbliższą niedzielę na Osiedlu Młodych w Świdnicy odbędą się uroczystości z okazji zbliżającej się 102. Rocznicy Bitwy Warszawskiej. Nie zabraknie uroczystej mszy świętej z asystą wojskową oraz pikniku z patriotycznym akcentem. Organizatorem wydarzenia jest  Świdnickie Stowarzyszenie Patriotyczne.

14 sierpnia o godz. 12.30 w kościele pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy zostanie odprawiona uroczysta msza św. pod przewodnictwem biskupa-seniora Ignacego Deca. Na godzinę 13.45 zaplanowano rozpoczęcie uroczystości pod tablicą upamiętniającej 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Obchody odbędą się udziałem asysty wojskowej oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych Garnizonu Wrocław.


Około godziny 15.00 przy kościele NMP Królowej Polski rozpocznie się piknik żołniersko-patriotyczny, podczas którego odbędą się występy zespołów oraz kapel ludowych. Na piknikowych stoiskach zaprezentują się m.in.: Muzeum Marynarki Wojennej z Gdyni, Wojsko Obrony Terytorialnej z Wrocławia, Nadleśnictwo Świdnica, Muzeum Broni i Militariów ze Świdnicy, a dodatkowo podczas wydarzenia zaprezentuje się Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych ze Świdnicy.

W trakcie pikniku będzie wojskowa grochówka, kiełbaski z grilla oraz pierogi przygotowane przez uchodźców z Ukrainy pozostających pod opieką Caritas Diecezji Świdnickiej. Przewidziano też atrakcje dla dzieci w postaci dmuchanych zjeżdżalni oraz zamków.

Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Sudety 24.

Fot.: archiwum Radia Sudety 24


Tagi: