close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

112 litrów krwi - tyle w 2022 r. oddali wolontariusze z gminy Strzegom [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-12-08
  • whatshot 202
112 litrów krwi  - tyle w 2022 r. oddali wolontariusze z gminy Strzegom [AUDIO+FOTO]

5 grudnia miała miejsce ostatnia w tym roku zbiórka krwi na terenie Strzegomia. Przez cały 2022 rok  udało się zebrać ponad 112 litrów życiodajnego płynu. Raz w miesiącu, od lutego do grudnia, wolontariusze bezinteresownie ofiarowali to, czego wyprodukować ani zastąpić niczym innym się nie da - własną krew.  

Na dawców z gminy Strzegom można było liczyć za każdym razem, gdy na parkingu OSiR-u lub w domu parafialnym pojawiała się wałbrzyska ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Grzegorz Sulima, będący koordynatorem przedsięwzięcia przy parafii pw. Zbawiciela Świata informuje, że w tym roku przy domu parafialnym w czasie sześciu akcji zebrano 60 litrów bezcennego płynu.

Pięć zbiórek organizowanych przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Strzegomiu przyniosło z kolei przeszło 52 litry, co łącznie daje drogocennych 112 litrów krwi.

Nie udało się, co prawda, pobić ubiegłorocznego wyniku (142 litry), co jednak może stać się większą motywacją do tego, aby  jeszcze bardziej propagować krwiodawstwo. Do tej formy wolontariatu zachęca również Grzegorz Sulima, który od lat sam jest Honorowym Dawcą Krwi.Warto tutaj wspomnieć, że zapotrzebowanie na krew i osocze nie maleje, a każda krew, niezależnie od grupy, jest zawsze towarem deficytowym.
 
/jok/


Tagi: