close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

19 mln zł na inwestycje w gminie Dobromierz [AUDIO]

  • Artykuły
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-02-24
  • whatshot 271
19 mln zł na inwestycje w gminie Dobromierz [AUDIO]

- Budżet na 2021 rok jest projektem rekordowym. Można śmiało powiedzieć, że będzie to rok inwestycji – wskazał w Rozmowie Dnia Jerzy Ulbin, wójt gminy Dobromierz. Samorządowiec podsumował w ten sposób kwotę 19 mln zł, która zostanie przeznaczona na inwestycje w gminie.
 
- Najważniejszym i najbardziej kosztownym zadaniem przewidzianym do realizacji w bieżącym roku pozostaje kanalizacja sanitarna, stąd na jej budowę w Borowie, Roztoce i Jugowej oraz drugi etap budowy oczyszczalni w Aglomeracji Gniewków przewidziano w tym roku 13,73 mln zł. Kanalizacja w Szymanowie i Jaskulinie to koszt 2,58 mln zł. W budżecie ujęto również budowę wodociągu w Pietrzykowie za kwotę 2 mln zł – tłumaczył Jerzy Ulbin.
 
Według zapewnień wójta, w 2021 roku nie zabraknie działań związanych z remontami dróg, wymianami wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych, czy zadań powiązanych z funduszem sołeckim, a dotyczących rozbudowy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej na terenie gminy.
 
Wśród tematów pojawiły się także wątki związane z subwencją rozwojową, funduszami w ramach RPO i FST, a także możliwościami gminy Dobromierz, dotyczącymi konsumpcji unijnych pieniędzy.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: