close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

50 tys. zł w finale „Skody dla Amelki” [FOTO]

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-01-26
  • whatshot 601
50 tys. zł w finale „Skody dla Amelki” [FOTO]

- Projekt dobiegł końca i był to czas wielkich emocji, które nas nie opuszczały. Od smutku, poprzez euforię, stres, złość, radość, śmiech, do zadowolenia – tłumaczy organizator akcji, Łukasz Kondak. Dwa miesiące charytatywnych działań przyniosły prawie 50 tys. zł wsparcia dla Amelki ze Strzegomia, zmagającej się z SMA.
 
- Naprawdę towarzyszyły nam wszystkie emocje. Były łzy smutku, ale i łzy szczęścia. Ogromny bagaż doświadczeń życiowych. Masa poznanych ludzi - pozytywnych ludzi – mówi Łukasz Kondak, który z ogromnym zaangażowaniem rozpoczął i poprowadził do końca projekt.
 
W akcji „Skoda dla Amelki” wzięło udział kilkanaście osób, w tym właściciele okolicznych firm z branży motoryzacyjnej, aby najpierw odrestaurować samochód, a później wyeksponować go na Dolnym Śląsku, zanim zostanie zlicytowany na aukcji.
 
- Czasu na wszystko było niewiele, ale udało się. Podczas prezentacji Skody w Strzegomiu, Świdnicy, Świebodzicach, Wałbrzychu, Jaworze i Wrocławiu zebraliśmy kwotę 9718 zł. W trakcie tournee po sołectwach gminy Strzegom: Jaroszowie, Goczałkowie, Olszanach, Granicy i Rogoźnicy mieszkańcy przekazali 10368 zł - wskazuje Łukasz Kondak.
 
Ponadto organizatorzy prowadzili zbiórkę do wirtualnej skarbonki, do której wpadło 3168 zł. Wczoraj zakończyła się także licytacja Skody z wynikiem 26100 zł. Dzięki staraniom całej ekipy projektu na konto Amelki wpłynie prawie 50 tys. zł.
 
- Kochani pamiętajcie również, że zebrana przez nas kwota to tylko kropelka, a zbiórka wciąż trwa tak samo, jak wyścig z czasem dla Amelki. Ja osobiście zachęcam wszystkich do organizowania takich lub podobnych akcji. Zaufajcie mi - wasza zaoferowana pomoc kiedyś wróć – dodaje Łukasz Kondak.
 
Przypomnijmy, że szansą na całkowite wyzdrowienie Amelki, zmagającej się z SMA, jest terapia genowa tzw. najdroższym lekiem świata. Cena jednorazowego wlewu to ponad 9 mln złotych, na który nadal brakuje pieniędzy.
 
Wpłat można dokonywać na stronie pomagam.pl TUTAJ oraz siepomaga.pl TUTAJ

Fot. Sebastian Tyniecki


Tagi: