close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Akademia dzieł filmowych w strzegomskim Kinie ma już 4 lata!

  • Kultura
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-03-16
  • whatshot 149
Akademia dzieł filmowych w strzegomskim Kinie  ma już 4 lata!

- Od początku istnienia Dyskusyjnego Klubu Filmowego łączymy przyjemne z pożytecznym, a nasze podwoje otwieramy dla wszystkich i bez zobowiązań. Wyświetlamy autorskie, innowacyjne ale i klasyczne obrazy, okraszone reminiscencjami i dyskusją widzów – mówi Krzysztof Kalinowski dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury, podsumowując 4-lecie DKFu.

Strzegomski DKF funkcjonuje od marca 2017 roku i obchodzi właśnie swoje 4-lecie. Organizacja z powodzenie przyciąga widzów odpowiednio dobieranym i bardzo zróżnicowanym repertuarem pokazów, o którym decydują jego członkowie.

- Tworzymy rzeszę świadomych widzów, aktywnie tworzących oglądany repertuar, jednocześnie pamiętając o tym, iż współczesny widz lubi różnorodność, a zamiłowanie do kina z artystycznymi ambicjami nie wyklucza odbiorczej satysfakcji z seansu dobrego kina popularnego – tłumaczy ideę DKF-u Krzysztof Kalinowski.

Na wielkim ekranie oprócz standardowych produkcji, pojawiają się także twory kina niemego, którym towarzyszy akompaniament muzyczny.

- Mamy za sobą prezentację filmów: "Metropolis" z 1927 roku, "Gabinet doktora Caligari" z 1920 roku oraz "Brzdąc" z 1921 roku. Wszystkim pokazom towarzyszył unikalny koncert muzyki na żywo. DKF to także przestrzeń dla obrazów animowanych, kierowanych do dojrzałego odbiorcy – dodaje dyrektor SCK.

Filozofia strzegomskiego DKFu nie wymaga od widzów szczególnych, formalnych zobowiązań. Udział w seansach filmowych jest dobrowolny.

Kolejny pokaz odbędzie się tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca tj. 25 marca. Na dużym ekranie pojawi się obraz Agnieszki Holland pt. Szarlatan.

 


Tagi: