close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Akcja policji i straży granicznej pod Strzegomiem [FOTO]

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-11-25
  • whatshot 378
Akcja policji i straży granicznej pod Strzegomiem [FOTO]

Świdniccy policjanci, oprócz działań prowadzonych w obronie granic na Podlasiu, prowadzą także kontrole aut w powiecie, mogących służyć do przewozu nielegalnych imigrantów. Ostatnio taką akcję prowadzili z innymi służbami pod Strzegomiem.

- W dniu 24 listopada br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej przeprowadzili wzmożone działania mające na celu ujawnianie przypadków nielegalnego przekraczania granicy. Mundurowi prowadzili szczegółowe kontrole aut mogących służyć do przewozu nielegalnych imigrantów oraz sprawdzali przestrzenie ładunkowe busów i naczepy samochodów ciężarowych, które coraz częściej wykorzystywane są przewozu takich osób – tłumaczy Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

W ramach działań, kontroli poddano kilkadziesiąt pojazdów m.in. ciężarowych, dostawczych, typu bus oraz pojazd specjalistyczny - karetkę pogotowia. Podjęte działania nie doprowadziły do ujawniania osób nielegalnie przebywających na terenie Polski, ale pozwoliły na wyegzekwowanie szeregu norm z zakresu prawa o ruchu drogowym.

Ze względu na sytuację w kraju, związaną z próbami nielegalnego przekraczania granicy przez imigrantów, policjanci nadal będą prowadzić podobne działania na drogach powiatu świdnickiego.

Fot.: KPP w Świdnicy.


Tagi: