- Oświata
Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Strzegomiu rokrocznie świętują urodziny swojego patrona. Obchodzą je w Dniu Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Z tej okazji maluchy w kolorowych przebraniach bawiły się od samego
- Aktualności
Społeczny projekt „Zamek Kobiet” otworzył się na panie, które kandydują do polskiego parlamentu z okręgu nr 2. 9 października w wałbrzyskim Zamku Książ odbyła się Kobieca Debata. Program wypełniły tematyczne bloki m.in. związane ze
- Aktualności
W poniedziałek w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Cukrowniczej 8 odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Lokalnego Centrum Biznesu – hali przemysłowo-magazynowej dedykowanej pod wynajem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. -
- Sport
Rywalizująca na co dzień w wałbrzyskiej klasie B piłkarska drużyna Unii Jaroszów z bardzo dobrej strony pokazała się w finałowym turnieju Sudety Cup. Mecze rozegrano 8 września br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wzięły w nim udział najlepsze
- Kultura
Siedem nowych kamiennych rzeźb ozdobiło przestrzeń publiczną przy promenadzie na Alei Wojska Polskiego w Strzegomiu. 29 lipca br. odbył się tam plenerowy wernisaż, podczas którego artyści zaprezentowali swoje prace. Kamienne monumenty podsumowują
- Kultura
Rozpoczął się trzeci tydzień pracy artystów w ramach Strzegomskiego Biennale Rzeźby w Granicie. Trwa odliczanie do wielkiego finału – wernisażu, który odbędzie się pod koniec lipca. Prace będzie można podziwiać m.in. na miejskim Rynku. W
- Aktualności
- Kultura
Siedmioro utytułowanych rzeźbiarzy z Polski i zagranicy rozpoczęło zmagania z twardym kamieniem. Przez najbliższe trzy tygodnie będą tworzyć w ramach Strzegomskiego Biennale Rzeźby w Granicie. Efekt ich pracy będzie można zobaczyć pod koniec
- Aktualności
Kilkanaście drużyn z dolnośląskich jednostek policji rywalizowało podczas „Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej” w Strzegomiu. Pomogli w ten sposób trójce dzieci swoich kolegów. Podczas równolegle prowadzonego festynu, funkcjonariusze zachęcali
- Aktualności
- 112
Pokazy sprzętu policyjnego, prezentacje technik kryminalistycznych oraz rywalizacja sportowa to plan "Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej". Impreza odbędzie się w piątek, 23 czerwca, na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. - Dochód
- Aktualności
Na 15 czerwca br. zaplanowano Świdnickie Forum Energetyki Obywatelskiej. Wydarzenie zgromadzi ekspertów, przedsiębiorców, samorządowców oraz reprezentantów społeczności energetycznej. Prezes Stowarzyszenia Energetyki Obywatelskiej Ziemi Świdnickiej,



