- Kultura
Rockowo-metalowymi klimatami zakończyło się tegoroczne Święto Granitu Strzegomskiego. Na finał plenerową sceną zawładnął legendarny Proletaryat oraz „zdrajcy metalu” – Nocny Kochanek. Wcześniej wystąpili lokalni artyści i wręczono
- Kultura
Pierwszy dzień Święta Granitu Strzegomskiego rozpoczął się od sportowych wydarzeń, a zakończył koncertami na plenerowej scenie. Przed publicznością wystąpiły zespoły Motyle oraz After Party. 13 czerwca rozpoczęły się dni Strzegomia. Święto
- Aktualności
W czeskim mieście partnerskim Strzegomia, Znojmo, świętowano przyjaźń i braterstwo. 15 i 16 maja podczas „Dni miast partnerskich” wzięli udział m.in. przedstawiciele z Czech, Włoch, Słowacji i Austrii. Polskę reprezentowała delegacja z
- Aktualności
Symbolicznym przecięciem wstęgi oficjalnie otwarto nową remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Zebrzydowie. Wydarzenie towarzyszyło obchodom 80-lecia jednostki z gminy Marcinowice. Uroczystości odbyły się 16 maja.Sebastian Konstanty, prezes OSP
- Aktualności
W Zebrzydowie w gminie Marcinowice 16 maja odbędą się obchody 80-lecia miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Jubileusz zostanie połączony z oficjalnym otwarciem nowej remizy. - Zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania (…). Na uroczystości
- Muzyka
Strzegomsko-wałbrzyski zespół OYA powraca z mocnym, bezkompromisowym singlem, któremu towarzyszy profesjonalny teledysk. Utwór w rockowym i buntowniczym stylu opowiada o arystokracji, elitach i ich demoralizacji, ukazując kontrast pomiędzy pozornym
- Sport
Na hipodromie w Strzegomiu w czwartek wystartowały krajowe zmagania w WKKW. Najlepsi jeźdźcy z całego kraju rywalizują o medale Mistrzostw Polski Młodych Koni oraz Pucharze Polski Młodych Koni.Pierwszy dzień rywalizacji w Strzegomiu wyłonił
- Kultura
Dzieci i młodzież z Polski, Niemiec oraz Ukrainy szlifują talenty pod okiem doświadczonych muzyków i pedagogów w Morawie. Trwa tam 11. edycja Letniej Akademii Muzycznej. Jej organizatorem jest Fundacja św. Jadwigi w Morawie. - Spotkanie rozpoczęło
- Kultura
Mocne rockowe brzmienia, tłumy pod sceną i wyjątkowe wyróżnienie dla dra Marka Żubryda – tak zakończyło się tegoroczne Święto Granitu Strzegomskiego. Finałowy koncertowy wieczór należał do Łydki Grubasa i legendarnego zespołu Myslovitz.
- Aktualności
- Kultura
Skolim, WonerS i lokalni artyści rozgrzali publiczność podczas muzycznego popołudnia i wieczoru w Strzegomiu. Wszystko w ramach sobotniej odsłony Święta Granitu Strzegomskiego. Gwiazdy wieczoru przyciągnęły tłumy zarówno mieszkańców, jak



