- 112
Policjanci podsumowali weekend na drogach powiatu świdnickiego. Mimo licznych apeli i surowych kar zatrzymali trzech kierujących na terenie gmin Świdnica, Strzegom i Jaworzyna Śląska, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Na
- 112
Gnał ponad „setką” po terenie zabudowanym na jednośladzie. Nie uszło to uwadze mundurowych. Ukarali motocyklistę mandatem i punktami karnymi. W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jak informuje
- 112
41-latka będąc w stanie nietrzeźwości zdecydowała się usiąść za kierownicę samochodu. Nie uszło to uwadze funkcjonariuszy ze świdnickiej drogówki. Kobiecie grozi kara do 3 lat więzienia. Straciła też prawo jazdy i samochód. Do zdarzenia
- 112
1 kwietnia policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach otrzymali zgłoszenie od osoby podejrzewającej, że kierujący pojazdem może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się we wskazane miejsce i już na
- 112
Funkcjonariusze świdnickiej drogówki regularnie przeprowadzają kontrole trzeźwości kierowców w powiecie. 12 marca na terenie gminy Świdnica do kontroli zatrzymali kierowcę marki Toyota. W trakcie rozmowy mundurowi wyczuli od mężczyzny wyraźną
- 112
Nawet do trzech lat pozbawienia wolności grozi 45-latkowi, który kierował samochodem osobowym pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych na terenie gminy Marcinowice. - Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej
- 112
3 marca weszły w życie nowe przepisy dotyczące zatrzymywania praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h także poza obszarem zabudowanym. Tuż po ich wejściu w życie dolnośląscy policjanci zatrzymali pierwszych kierujących, naruszających
- Aktualności
W regionie egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B najtrudniej zdać w Świdnicy – w 2025 roku pozytywny wynik osiągnęło zaledwie 30,17% kursantów. Pod względem teoretycznym wyniki są nieco lepsze. Świdnicki oddział Dolnośląskiego
- 112
Policjanci z Komisariatu w Jaworzynie Śląskiej na terenie gminy Żarów zatrzymali kierowcę, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u mężczyzny 2 promile alkoholu w organizmie. Asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy
- 112
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy policji systematycznie sprawdzają trzeźwość kierujących na drogach powiatu. Podczas poniedziałkowej akcji przy wsparciu policjantów z Jaworzyny Śląskiej, Słotwiny i Dobromierza skontrolowali



