- Aktualności
Grono stulatków w powiecie świdnickim powiększa się. W tym roku niezwykły jubileusz obchodzi pani Maria Karoń z Żółkiewki w gminie Strzegom. 31 stycznia, w przeddzień setnych urodzin, odwiedził ją burmistrz Strzegomia Krzysztof Kalinowski.
- Aktualności
- Styl Życia
Grono stulatków w powiecie świdnickim powiększyło się – dołączyła do niego pani Zofia Migoń ze Świebodzic. 9 stycznia 1925 roku przyszła na świat i wczoraj obchodziła zacny jubileusz.Pani Zofia urodziła się 100 lat temu w Częstochowie.
- Aktualności
Grono stulatków w powiecie świdnickim powiększyło się – dołączyła do niego pani Irena Krupa ze Świdnicy. W złotej sukni świętowała swój jubileusz w gronie najbliższych i zaproszonych gości. – Z Beatą Dyko, szefową świdnickiego
- Aktualności
W mijającym roku pożegnaliśmy wiele wyjątkowych osób związanych z powiatem świdnickim. Każda z nich pozostawiła po sobie trwały ślad – wspomnienia, uśmiechy, gesty dobroci oraz historie, które będą opowiadać kolejne pokolenia. Każdy,
- Aktualności
Prawdziwe motoryzacyjne perełki sprzed prawie 100 lat można było spotkać na szlaku trzeciej edycji Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych Księstwa Świdnicko-Jaworskiego. W minioną sobotę i niedzielę auta gościły w m.in. na świdnickim
- Aktualności
Grono stulatków w powiecie świdnickim powiększyło się. Dołączyła do niego pani Janina Pawlak ze Świebodzic. 28 sierpnia 1924 roku przyszła na świat i wczoraj obchodziła zacny jubileusz. Pani Janina Pawla, z domu Siwiak, urodziła się 100
- Aktualności
Grono stulatków w powiecie świdnickim powiększyło się. Dołączyła do niego pani Marianna Wiktorek ze Świebodzic. 15 sierpnia 1924 roku przyszła na świat i dziś obchodzi zacny jubileusz. Pani Marianna Wiktorek, z domu Siwiak, urodziła
- Aktualności
Grono stulatków w powiecie świdnickim powiększyło się. Dołączyła do niego Janina Szelewska z Milikowic, która swoją aktywnością zasłynęła w całym kraju. Na początku pandemii szyła maseczki dla pracowników służby zdrowia, za co została
- Aktualności
Grono stulatków w powiecie świdnickim powiększyło się. Dołączyła do niego pani Maria Łukasik. Jubilatka od 1945 roku mieszka w Mokrzeszowie. Doczekała 13 wnuków, 23 prawnuków, 3 praprawnuków. Pani Maria przez wiele lat prowadziła rodzinne
- Kultura
W tym roku mija dokładnie 100 lat od przyznania Nagrody Nobla Władysławowi Reymontowi. Ostatnia ekranizacja „Chłopów” jest pełnometrażową adaptacją jego powieści wykonaną metodą animacji. Kadry z filmu tworzą czasową wystawę w Muzeum



