close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Altana w Parku Młodzieżowym nominowana do tytułu „Zabytek zadbany”

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-05-25
  • whatshot 612
Altana w Parku Młodzieżowym nominowana do tytułu „Zabytek zadbany”

Jury konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”, na podstawie zgłoszeń, zweryfikowanych przez pracowników Narodowego Instytutu Dziedzictwa, dokonało oceny i wyboru nagrodzonych obiektów. W kategorii rewaloryzacji przestrzeni kulturowej i krajobrazu nominacje uzyskała świdnicka altana w Parku Młodzieżowym.

Jury konkursu wybrało obiekty w każdej z sześciu kategorii z których, jeden otrzyma tytuł laureata, a pozostali wyróżnienie. Oprócz świdnickiej wieżyczki o tytuł laureata walczą także dwa obiekty -  cmentarz z okresu pierwszej wojny światowej w Koszycach Małych (woj. małopolskie) oraz Pałac w Pniewach (woj. wielkopolskie). Laureatów poznamy w czerwcu br.

„Zabytek Zadbany” to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków, którego procedurę organizacyjną prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa. Jego głównym celem jest promocja i upowszechnianie najlepszych prac konserwatorskich, budowlanych, rewitalizacyjnych i adaptacyjnych zrealizowanych zgodnie z najważniejszymi standardami badawczymi i wykonawczymi.

źródło: UM w Świdnicy (opr. red.)
fot.: archiwum Radia Sudety 24


Tagi: