close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Ambitne plany inwestycyjne w Strzegomiu. Czy się powiodą? [AUDIO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-02-11
  • whatshot 820
Ambitne plany inwestycyjne w Strzegomiu. Czy się powiodą? [AUDIO]

Przebudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, remont kotłowni przy ul. Ofiar Katynia w Strzegomiu i budowa sali gimnastycznej w Olszanach to plany inwestycyjne na 2022 rok, na które samorządowcy chcą pozyskać środki z Rządowego Funduszu Polski Ład.  

Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta zapewnia, że zamierza skorzystać również ze specjalnych środków w Polskim Ładzie dla gmin popegeerowskich, na czym zyskaliby mieszkańcy Granicznej i Bartoszówka.


Zaplanowane inwestycje to jednak nic pewnego, ponieważ ich powodzenie będzie zleżało od dofinansowań z wskazanych funduszy. Strzegomscy samorządowcy postanowili jednak ująć projekty w tegorocznym budżecie i zawyżyć go do kwoty 47 mln zł. - Zaczynamy z górnej półki. W zeszłym roku zrobiliśmy odwrotnie, ponieważ zaniżyliśmy budżet inwestycyjny i później, co miesiąc dodawaliśmy do niego środki. W tym roku przyjąłem odwrotną zasadę - wskazuje burmistrz Zbigniew Suchyta.
 

Poza perspektywami związanymi z nowymi rozdaniami w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, w gminie będą realizowane takie zadania, jak: budowa kanalizacji we wsiach Skarżycie i Grochotów, budowa zespołu budynków  mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej z usługami socjalnymi przy ul. Konopnickiej w Strzegomiu, termomodernizacja i remont miejskiego Przedszkola nr 3 "Zielony Zakątek", remont budynku kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Olszowej oraz kilka inwestycji drogowych.

Fot.: Dariusz Kulpiński (zdjęcie użyczone)


Tagi: