close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Ambulans we flocie dolnośląskich policjantów [FOTO+WIDEO]

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-05-25
  • whatshot 241
Ambulans we flocie dolnośląskich policjantów [FOTO+WIDEO]

Flota dolnośląskich policjantów powiększyła się w ostatnim czasie o dość nietypowy pojazd, jak dla tej formacji. Jest to bowiem ambulans wyposażony w sprzęt umożliwiający wykonywanie zaawansowanych czynności ratujących życie. Wykorzystywany będzie do działań związanych z zabezpieczaniem m.in. różnych imprez masowych.

- Policyjni ratownicy zostali już przeszkoleni z obsługi specjalistycznego sprzętu znajdującego się w ambulansie oraz zostali zapoznani z technicznymi nowinkami, które pojawiły się wraz ze świeżo zakupionym pojazdem – informuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji.

Wewnątrz pojazdu znajdują się nosze, deski stabilizacyjne do ewakuacji i transportowania poszkodowanych. W standardzie wyposażenia znalazł się przenośny respirator i jeden z najnowocześniejszych defibrylatorów z możliwością monitorowania najważniejszych parametrów życiowych.

Obsadę policyjnego ambulansu stanowią policjanci posiadający odpowiednie zawodowe kwalifikacje medyczne lub uprawnienia ratownika.

Źródło: policja


Tagi: