close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

„Babcia i Dziadek” przekazali sprzęt i środki medyczne dla szpitala w Tarnopolu [FOTO]

  • Artykuły
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-03-24
  • whatshot 1427
„Babcia i Dziadek” przekazali sprzęt i środki medyczne dla szpitala w Tarnopolu [FOTO]

W pomoc objętej wojną Ukrainie zaangażowanych jest wiele instytucji i organizacji z powiatu świdnickiego. Fundacja Babcia i Dziadek z Żarowa zorganizowała pomoc dla szpitala w Tarnopolu. Przedstawiciele organizacji przekazali m.in. wózki inwalidzkie, aparat USG, protezy nóg, środki opatrunkowe, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
 
-  Skala kryzysu humanitarnego na Ukrainie rośnie z każdą minutą. Szpitale nie mają wystarczających środków do zapewnienia pomocy medycznej wszystkim potrzebującym – mówi Stanisław Łukaszów z Fundacji Babcia i Dziadek w Żarowie i ma jednocześnie nadzieję, że lokalna pomoc przyczyni się do ratowania zdrowia i życia sąsiadów zza wschodniej granicy.
 
W podróży do Tarnopola i przekazaniu darów uczestniczył także burmistrz Żarowa Leszek Michalak.
 
- Wspólnie z Fundacją Babcia i Dziadek intensywnie pracujemy nad realizacją pomocy dla tego dotkniętego przez wojnę kraju. Ta pomoc prowadzona jest na wielu płaszczyznach. Dzięki współpracy z takimi organizacjami mamy pewność, że nasze wsparcie pozwoli odpowiedzieć na realne i szybko zmieniające się potrzeby – wskazuje burmistrz Leszek Michalak.
 
Fundacja Babcia i Dziadek nie mówi stop i przygotowuje kolejny konwój ze środkami oraz sprzętem medycznym. Mieszkańcy, którzy chcieliby wspomóc działania organizacji mogą przynosić potrzebne dary, w tym: środki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe dla dzieci i dorosłych, strzykawki, venflony, koce termiczne, materace, przeciwodleżynowe, rękawiczki jednorazowe, środki opatrunkowe, igły, syropy na kaszel i gardło dla dzieci, ręczniki jednorazowe, aparaty do przetaczania płynów do siedziby fundacji przy ul. Słowackiego 6 w Żarowie.
 
Źródło.: Gmina Żarów / opr. red.


Tagi: