close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Balem senioralnym zakończyli swój udział w projekcie [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-12-07
  • whatshot 545
Balem senioralnym zakończyli swój udział w projekcie [AUDIO+FOTO]

Wystawą fotografii i balem senioralnym zakończył się projekt „Ty i ja - moja i twoja historia od nowa”. 6 grudnia ponad 80 seniorów z powiatów świdnickiego i wałbrzyskiego spotkało się na wydarzeniu kończącym kilkumiesięczne zadanie.

Organizatorem i realizatorem projektu była Fundacja Św. Jadwigi w Morawie. Dyrektor fundacji, Marzena Muszyńska Szwegler, uważa cel projektu za osiągnięty - w największym skrócie, była nim aktywizacja osób starszych.Wśród różnego rodzaju zajęć aktywizujących i integrujących, program oferował seniorom m.in. choreoterapię, zajęcia z psychologiem czy szereg szkoleń i warsztatów - zielarskich, fotograficznych, malarskich i ceramicznych. Wiele spośród zajęć odbywało się pod dachem pałacu w Morawie, nie brakowało też wyjazdów do malowniczych zakątków Dolnego Śląska.

Bal senioralny stanowił doskonałą okazję nie tylko do podziwiania galerii fotografii autorstwa uczestników, ale także do przypomnienia osobistych doświadczeń seniorów z działaniami, w których brali udział.Pozostaje mieć nadzieję, że ukryte wśród seniorów talenty będą rozwijać swoje nowo odkryte pasje.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu, podsumowującego projekt:„Ty i ja - moja i twoja historia od nowa” jest projektem realizowanym w ramach programu Aktywni+ finansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

/jok/


Tagi: