close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Będą rozdawać choinki za krew! [AUDIO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-12-15
  • whatshot 800
Będą rozdawać choinki za krew! [AUDIO]

Osoby, które 16 grudnia oddadzą krew lub jej składniki otrzymają w zamian naturalne, świąteczne drzewko. Akcja pn. „Choinka dla życia” to wspólny pomysł Lasów Państwowych i Narodowego Centrum Krwi dla wsparcia idei honorowego krwiodawstwa.  Życiodajnym płynem będzie można podzielić się m.in. w Świdnicy i Wałbrzychu.
 
Akcja będzie prowadzona w 40 punktach w całym kraju, a szczegółowe informacje i mapa, gdzie można oddać krew za choinkę dostępne są na stronie internetowej www.choinkadlazycia.pl.

-Drzewka pochodzą z planowanych przez leśników cięć pielęgnacyjnych oraz ze specjalnych plantacji choinkowych. Najczęściej są to miejsca w lesie, na których nie mogą rosnąć wysokie drzewa, np. pod liniami energetycznymi – tłumaczy Malwina Sokołowska, rzeczniczka prasowa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Wojciech Bonior z RCKiK w Wałbrzychu przypomina, że krew może oddać osoba zdrowa w wieku od 18 do 60 lat, ważąca powyżej 50 kg, a proces trwa od 5 do 10 minut.


Po oddaniu krwi, oprócz świątecznego drzewka, można liczyć na dodatkowe przywileje. Jednym z nich są dwa dni wolnego od pracy. -Dzień wolnego przysługuje w dniu oddania oraz w dniu następnym i obejmuje wszystkich krwiodawców – tłumaczy  Natalia Kozdrowiecka z RCKiK w Wałbrzychu.Krew będzie można oddać m.in. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa przy ul. Bolesława Chrobrego 31 w Wałbrzychu oraz punkcie przy ul. Kozara-Słobudzkiego 21 w Świdnicy.

Fot. Pexels / Cottonbro


Tagi: