close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Bezpłatna nauka pływania dla uczniów z gminy Strzegom

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2024-03-28
  • whatshot 614
Bezpłatna nauka pływania dla uczniów z gminy Strzegom

Do czerwca br. najmłodsi uczniowie z czterech placówek oświatowych z terenu gminy Strzegom będą korzystać z bezpłatnych lekcji pływania. Zajęcia odbywja się w ramach projektu „Umiem Pływać” na krytej pływalni „Dolnośląski Delfinek” w Strzegomiu.
 
- Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przy wsparciu jednostek samorządu terytorialnego – informują strzegomscy urzędnicy i dodają, że jego operatorem jest Dolnośląska Federacja Sportu.
 
Z zajęć korzystają uczniowie klas I-III z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i 4 w Strzegomiu oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanowicach i Jaroszowie. Dzieci mają do dyspozycji minimum 10 wejść, po 90 minut każde, w grupie nie większej niż 15 osób.
 
- Realizator projektu przy wparciu JST pokrywa wydatki dotyczące projektu tj.: wejście na basen, wynagrodzenie instruktora, ubezpieczenie oraz koszty transportu dzieci – dodają pracownicy Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną również poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. Zajęcia sportowe organizowane i prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia.
 
źródło: UM w Strzegomiu (opr. red.)
fot.: archiwum Radia Sudety 24


Tagi: