close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Co zrobić z choinką po świętach? [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-01-11
  • whatshot 164
Co zrobić z choinką po świętach? [AUDIO+FOTO]

Święta, święta i po świętach – pora więc na porządki i rozebranie choinki. Jak jej się pozbyć, żeby nie zaśmiecała okolicy i zyskała drugie życie? W gminie Strzegom pomaga w tym odbiorca odpadów oraz Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Naturalne drzewka cięte to odpady biodegradowalne i trzeba je przekazać do profesjonalnego zagospodarowania, ponieważ wtedy ulegną całkowitemu rozkładowi. Warto też pamiętać, że dzięki temu zwiększa się poziom recyklingu i tym samym zmniejsza ilość odpadów deponowanych na składowiskach.

- Poświąteczne drzewka można pozostawić przy kontenerach bio lub altankach śmietnikowych – wskazuje Karolina Cieśla z firmy ENERIS.

 
Przypominamy, że przed wyrzuceniem choinek należy je odpowiednio przygotować - usunąć stojak i wszystkie elementy dekoracyjne. Większe drzewka naturalne, jeśli to możliwe, najlepiej rozdrobnić oraz pociąć pień.

Mieszkańcy mają także możliwość dostarczenia choinek do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) działającego przy Zakładzie Usług Komunalnych w Strzegomiu.

Fot.: ENERIS


Tagi: