close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Człowiek z pasją i miłością do pojazdów militarnych [AUDIO+FOTO]

Człowiek z pasją i miłością do pojazdów militarnych [AUDIO+FOTO]

Mało kto miał szansę przekroczyć próg warsztatu Eugeniusza Stodolaka, który z wielką pasją organizuje pokazy wojskowego sprzętu, ale także tworzy różnego rodzaju pojazdy historyczne. - Kilka lat temu w stawie, w Siedlimowicach odnalazłem stary tłumik. O tego zaczęła się budowa repliki samochodu VW typ Kübelwagen, który jest już prawie gotowy – wskazał bohater audycji.

- Prawie wszystko jest ręczną robotą, poza kilkoma detalami, felgami i kołami. Replikę odwzorowuję z historycznych zdjęć i pomimo, że jest to bardzo trudne to sprawia mi ogromną przyjemność i mam nadzieję, że daje także efekt na pokazach – tłumaczy Eugeniusz Stodolak, prezes i założyciel Grupy Rekonstrukcji Historycznej Muzeum Sprzętu Militarnego Strzegom.

Auto jest już prawie gotowe i wymaga jedynie dopracowania kilku szczegółów. Chodzi o konstrukcję składnego dachu czy obić foteli. Co istotne, jest to już druga replika pojazdu tej samej marki, która powstała w warsztacie pasjonata.

- Silnik kręci, światła świecą, klakson trąbi – to cieszy mnie najbardziej – dodaje skromie Eugeniusz Stodolak, który oprócz tego, że buduje pojazdy praktycznie sam, to do tego finansuje projekty z własnych środków.

To jednak nie koniec sekretów warsztatu szefa Grupy Rekonstrukcji Historycznej Muzeum Sprzętu Militarnego Strzegom.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: