close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Czy gmina Strzegom osiągnie wymagany poziom recyklingu?

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-01-11
  • whatshot 216
Czy gmina Strzegom osiągnie wymagany poziom recyklingu?

Dopiero w marcu będzie wiadomo, czy gmina osiągnęła wymagany poziom recyklingu. To 50-procentowy wskaźnik w zakresie segregacji odpadów komunalnych w 2020 roku. Za nieuzyskanie normy będzie kara finansowa.
 
- Obecnie gmina jest w trakcie zbierania informacji od podmiotów odbierających odpady komunalne. Dane są niezbędne do obliczenia poziomu recyklingu i przygotowania sprawozdania dla Urzędu Marszałkowskiego, co nastąpi z końcem marca – tłumaczy Jolanta Dryja, naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

Złożone dokumenty zostaną poddane analizom i dopiero będzie znany ostateczny wynik. Chodzi o wymóg Unii Europejskiej narzucony wszystkim miastom krajów członkowskich co do segregacji odpadów komunalnych i przygotowania do ponownego użycia papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła w wysokości co najmniej 50 procent wagowo. Jak informuje Jolanta Dryjabrak osiągnięcia wskaźnika zakończy się karą finansową dla gminy, nałożoną przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

Już teraz wiele polskich miast sugeruje, że raczej nie spełniło wymaganej normy, a to oznacza, że w kwestii segregacji odpadów jest jeszcze wiele do zrobienia, a 50-procentowy poziom recyklingu to norma trudna do spełnienia.


Tagi: