close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Dodatkowe 3 mln zł dla przyszłych beneficjentów LGD „Szlakiem Granitu” [VIDEO]

Dodatkowe 3 mln zł dla przyszłych beneficjentów LGD „Szlakiem Granitu” [VIDEO]

Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” ma otrzymać dodatkowe 3 mln zł z przeznaczeniem dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą oraz chcących ją rozwinąć. O szczegółach mówił w Rozmowie Dnia prezes organizacji Krystian Ulbin i zapewnił, że beneficjenci mogą liczyć na pieniądze jeszcze w tym roku.

Ministerstwo Rolnictwa dla lokalnych grup działania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zaproponowało tzw. okres przejściowy i do 30 czerwca br. organizacje miały prawo złożyć wnioski o dodatkowe środki dla beneficjentów. Lokalna Grupa Działania Szlakiem Granitu zawnioskowała o 3 mln zł. Niebawem mają ruszyć nabory.

- Pierwszy nabór będzie dedykowany osobom chcącym podjąć działalność gospodarczą. Wsparciem dla jednej osoby będzie kwota 100 tys. zł, więc zwiększamy środki wobec tych naborów, które organizowaliśmy w ostatnim czasie. Będą także środki na rozwijanie przedsiębiorstw już istniejących i w związku z trudną sytuacją branży turystycznej, te środki chcemy dedykować sektorowi turystycznemu – tłumaczył w Rozmowie Dnia prezes LGD Szlakiem Granitu Krystian Ulbin.

Przygotowania do składania wniosku warto rozpocząć już teraz, ponieważ LGD kieruje się zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”. Wnioskodawcy składający dokumenty na początku naboru mają większe szanse otrzymać środki.

- Zapraszam do kontaktu z naszym biurem. W trakcie indywidualnych konsultacji i porad wytłumaczymy, jak będzie wyglądała dokumentacja i co należy przygotować (…). Wsparcie merytoryczne oferujemy cały czas, ponieważ prowadzimy indywidualne, bezpłatne doradztwo w zakresie pozyskiwania środków – zachęcał Krystian Ulbin.

W połowie września br. mają pojawić się pierwsze komunikaty o naborze.

Gość Rozmowy Dnia opowiedział także o postępie działań w zakresie powstawania Centrum Turystycznego Granitowego Szlaku w Dobromierzu.

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania całej rozmowy:


Tagi: