close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Doświadczony nauczyciel i samorządowiec z odznaczeniem „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego” [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-04-23
  • whatshot 605
Doświadczony nauczyciel i samorządowiec z odznaczeniem „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego” [FOTO]

22 kwietnia, podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej w Świdnicy, wieloletni nauczyciel i samorządowiec – Michał Ossowski odebrał Srebrną Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”. Spotkanie było także okazją do wręczenia świdniczanom medali „Pro Patria” w uznaniu szczególnych zasług, w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Michał Ossowski jest uznawany za wybitnego nauczyciela, który przez ponad 30 lat pracy wychował pokolenia absolwentów. Pedagog pełnił m.in. funkcję wicedyrektora I LO w Świdnicy, a w swojej karierze został dwukrotnie odznaczony nagrodą Ministra Oświaty i Wychowania. Michał Ossowski ma również wkład w rozwój świdnickiego samorządu oraz życia społecznego miasta. Przez kilka kadencji sprawował mandat radnego i pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej, a po dziś dzień prowadzi schronisko dla bezdomnych w Świdnicy.

Sesja Rady Miejskiej była także okazją do wręczenia medali „Pro Patria” dla świdniczan zasłużonych w kultywowaniu pamięci o walce, o niepodległość Polski. Oznaczenia otrzymali: Wanda Budziszyn, Władysław Budziszyn, Krzysztof Frączek – dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Mariusz Koba oraz hm. Piotr Pamuła z Hufca im. Szarych Szeregów w Świdnicy.


Tagi: