close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Dworzec Strzegom Miasto będzie tętnił życiem?

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-07-31
  • whatshot 1542
Dworzec Strzegom Miasto będzie tętnił życiem?

O wyjątkowości dworca Strzegom Miasto nie trzeba przekonywać. To jeden z dwóch obiektów w skali województwa, który ma zlokalizowany dworzec i peron na estakadzie. 31 lipca o losach stacji rozmawiali burmistrz Strzegomia z dyrektorem Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiu.

- Zaprosiłem pana dyrektora po to, aby obejrzeć, jak wygląda stan tych wszystkich lokali, które są w okolicach dworca Strzegom Miasto. Zmobilizowani ostatnim przejazdem historycznego pociągu po przepięknej, wyremontowanej estakadzie, chcemy wspólnie porządkować te sprawy - tłumaczy Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Włodarz gminy Strzegom zastrzegł jednocześnie, że to stanowczo za wcześnie, aby mówić o konkretach. Po wypowiedzi przedstawiciela PKP S.A. we Wrocławiu można jednak wnioskować, że rozmowy na temat ewentualnego zagospodarowania obiektu trwają już od dłuższego czasu.

- Przede wszystkim musimy zacząć od możliwości wydzielenia tego obiektu, a w przyszłości o zaangażowaniu miasta we właściwe zagospodarowanie go dla dobra mieszkańców - zapowiedział Tadeusz Szulc, dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że stację otwarto w 1890 roku na krańcu estakady kolejowej otaczającej miasto od południa, wzdłuż murów obronnych. Obiekt, aby odzyskać dawną świetność potrzebuje gruntownego remontu i tu pojawia się przysłowiowe światełko w tunelu. Miejmy nadzieję, że niedaleka przyszłość odsłoni, co będzie z nim dalej.
 
Fot. Sebastian Tyniecki
 


Tagi: