close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

"Dyniowy Zakątek" laureatem ogólnopolskiego konkursu [FOTO]

XX edycja prestiżowego konkursu "Sposób na Sukces" przyniosła II miejsce dla "Dyniowego Zakątka" z gminy Strzegom, który tworzy lokalne produkty i przetwory z dyni. Laureata osobiście uhonorował Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.
 
Ogólnopolski konkurs "Sposób na Sukces" promuje przedsiębiorczość na obszarach wiejskich i jest organizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. W XX edycji Rada konkursowa wybrała 12 laureatów i 3 podmiotom przyznała wyróżnienie.
 
- To dla nas zaszczyt i radość, że otrzymaliśmy II miejsce w konkursie, a tym samym cieszymy się z tego, że nasz produkt został zauważony i doceniony w kraju - tłumaczy Michał Starak, właściciel "Dyniowego Zakątka".
 
Gospodarstwo państwa Staraków wytwarza dżemy, musy, konfitury, pasztety, soki, syropy, ketchupy, paprykarze, sosy, oleje, ciasta i wiele innych produktów z dyni.

21 stycznia nagrodę laureatowi wręczył wicemarszałek województwa dolnośląskiego. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.
 
- Urząd Marszałkowski, wraz z instytucjami podległymi Ministerstwu Rolnictwa, promuje produkty lokalnych przedsiębiorców, ponieważ dzięki ich pracy możemy się zdrowo odżywiać i wzmacniać lokalną gospodarkę - wskazał wicemarszałek Grzegorz Macko.
 
Gospodarstwo państwa Staraków przez wiele lat sprzedawało obraną dynię dla przetwórni w kraju i zagranicą. Dopiero w 2019 roku laureaci zarejestrowali Rolniczy Handel Detaliczny w Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Świdnicy i to stało się zaczynem drogi do sukcesu. Dziś "Dyniowy Zakątek" staje się rozpoznawalną marką w całym kraju, przez produkcję szerokiego asortymentu przetworów z dyni.
 


Tagi: