close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Dzień Flagi z najwyżej umiejscowionym symbolem państwowym w powiecie [FOTO]

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-05-02
  • whatshot 242
Dzień Flagi z najwyżej umiejscowionym symbolem państwowym w powiecie [FOTO]

Strzegomianie mają powody do dumy. Po raz trzeci obchodzą Dzień Flagi z najwyżej umiejscowionym symbolem państwowym w powiecie świdnickim. 2 maja święto symbolicznie uczczono także pod strzegomskim pomnikiem 1050. Rocznicy Chrztu Polski.

Tegoroczne obchody Dnia Flagi w wielu miejscach w kraju pokrzyżowała pandemia koronawirusa oraz deszczowa aura. Nie przeszkodziło to jednak strzegomskim samorządowcom, przedstawicielom Związku Strzeleckiego Oddział Strzegom oraz Klubu Gazety Polskiej, aby symbolicznie uczcić święto pod pomnikiem  1050. Rocznicy Chrztu Polski w Strzegomiu.

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej każdego roku przypada 2 maja. Jest to jedno z najmłodszych i coraz chętniej obchodzonych przez Polaków świąt państwowych, którzy czczą Biało-Czerwoną poprzez wywieszenie jej w oknach lub na balkonach mieszkań czy przed domami. Szczególne powody do dumy mają mieszkańcy gminy Strzegom za sprawą powiewającego symbolu państwowego na szczycie Góry Krzyżowej. Od 2019 roku z inicjatywy radnego Rady Miejskiej Mariana Góry stoi tam maszt z flagą narodową. Szczyt należący do Korony Sudetów Polskich ma wysokość 358 m n.p.m., a dodając wysokość słupa , stanowi najwyżej położony punkt z zawieszoną flagą narodową w powiecie świdnickim.

Jeśli zatem uda się dojrzeć powiewającą Biało-Czerwoną na szczycie Wzgórz Strzegomskich, to warto pamiętać, że oba kolory to wspólne dziedzictwo i znak jednoczący nas wszystkich. To w końcu pod tymi barwami walczyli powstańcy, żołnierze, obywatele o wolność i niepodległość Polski!


Tagi: