close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Dziennikarze turystyczni w Świdnicy

  • Kultura
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-06-29
  • whatshot 72
Dziennikarze turystyczni w Świdnicy

Piętnastu dziennikarzy i blogerów turystycznych odwiedziło w miniony weekend Świdnicę. Poznali ofertę turystyczną miasta i jego okolic. Świdnickie study tour  było pierwszą, organizowaną w warunkach COVID-owych tego typu akcją branżową w Polsce.
 
Dotąd żadne miasto, ani gmina, korzystająca z podobnych jak Świdnica narzędzi promocji turystycznej nie podjęło się organizacji popularnych w branży turystycznej wizyt studyjnych w obowiązujących warunkach sanitarnych. Stolica powiatu postanowiła przetrzeć szlaki i zrobić spotkanie promujące walory turystyczne, z zachowaniem obowiązujących warunków bezpieczeństwa. Wśród uczestników pojawił się znany dziennikarz telewizyjny i podróżnik - Jakub Porada, czy górołaz, organizator wycieczek i imprez turystycznych, dziennikarz Onetu - Albin Marciniak.
 
Poprzez organizację wizyty studyjnej  miasto chce zwrócić uwagę gości na atrakcyjność swojego dziedzictwa kulturowego, które objawia się w wielowątkowej i wielokulturowej historii Świdnicy. Z drugiej strony chodzi o to, by pokazać, że działające podmioty podejmujące turystów spełniają wszelkie obowiązujące standardy, a wiec turyści mogą czuć się w Świdnicy bezpiecznie. 
 
Goście mieli okazję poznać także okolice regionu i zlokalizowane tam zabytki z zaproszeniem do aktywnego wypoczynku w górach.

Fot. UM w Świdnicy


Tagi: