close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

E-urząd dla mieszkańców gminy Strzegom [AUDIO]

E-urząd dla mieszkańców gminy Strzegom [AUDIO]

- Nie trzeba już iść do urzędu, by złożyć wniosek o nowy dowód osobisty, czy odpis aktu stanu cywilnego. Te i wiele innych spraw można załatwić przez Internet – tłumaczyła w Rozmowie Dnia Iwona Zabawa – sekretarz Gminy Strzegom, wskazując jednocześnie zalety platformy e-urząd.

W dobie epidemii koronawirusa wiele spraw powinno się załatwiać zdalnie, pod warunkiem, że istnieją do tego odpowiednie narzędzia. Mieszkańcy gminy Strzegom mogą korzystać z platformy e-urząd. Jest do tego jednak niezbędny profil zaufany.

- Kluczowym elementem tego systemu jest wykorzystanie profilu zaufanego, który w postępowaniu administracyjnym zastępuje tradycyjny podpis odręczny. Dzięki temu można bezpiecznie podpisywać dokumenty elektroniczne w Internecie. Co ważne, rozwiązanie to jest bezpłatne dla mieszkańca – wskazała w audycji Dorota Kliza, naczelnik Wydziału Obsługi Interesantów UM w Strzegomiu.
 
Profil zaufany jest zatem przepustką do logowania się na platformie e-urząd i umożliwia załatwienie wielu kluczowych spraw.

- Tworząc zarys portalu e-urząd, najważniejsze było dla nas, aby był on intuicyjny w użytkowaniu. Obsługa przypomina korzystanie z poczty elektronicznej za pomocą przeglądarki internetowej. System pozwala załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, szybko i w dogodnym dla siebie czasie. Dzięki platformie można m.in. dokonać płatności podatków i zobowiązań, zarezerwować termin ślubu lub wizyty w urzędzie – tłumaczyła Iwona Zabawa.


Gmina Strzegom, chcąc zachęcić mieszkańców w testowaniu i korzystaniu z platformy, przygotowała prezent w postaci unikatowych kubków z symbolami miasta.

- Każdy mieszkaniec, który zaloguje się na platformę i potwierdzi chęć otrzymywania pism drogą elektroniczną otrzyma taki właśnie upominek – dodała sekretarz Gminy Strzegom.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: