close
Tanie Zaakwaterowanie
userad56
Reklama
userad57
Reklama
userad58
Reklama
userad59
Reklama
userad60
Reklama
userad61
Reklama
userad62
Reklama

Entuzjaści fotografii poszukiwali reliktów PRL [FOTO]

  • Kultura
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2025-06-12
  • whatshot 477
Entuzjaści fotografii poszukiwali reliktów PRL [FOTO]

Entuzjaści spacerów fotograficznych znów wyruszyli w miasto. Tym razem w przestrzeni świdnickich ulic poszukiwali reliktów PRL. Następne spotkanie planują w sobotę 5 lipca.
 
Wędrówka śladem reliktów PRL rozpoczęła się 7 czerwca przy ulicy 1 Maja – to tu w 1977 roku otwarto pierwszy świdnicki dom handlowy "Merkury" i stanęła rzeźba "Wstążka" autorstwa Janiny Barcickiej. W pobliżu, przy Placu Kombatantów, wybudowano również pierwszy w mieście „wieżowiec”. Następnie uczestnicy ruszyli na osiedle Zarzecze, gdzie odwiedzili dwie rzeźby Marii Bor: renifera przy ul. Kopernika oraz odlewnika przy ul. Kliczkowskiej. Na zakończenie zatrzymali się przy reklamie z epoki PRL, zdobiącej kamienicę przy Alei Niepodległości 4.
 
– Kolejne spotkanie planujemy 5 lipca. Na razie rozważane są dwa pomysły na temat dla Spaceru Fotograficznego – informuje Tomasz Pietrzyk stojący na czele Społecznego Archiwum Cyfrowego 58100, które jest organizatorem artystycznych wędrówek po Świdnicy. Dodaje też, że uczestnikiem spacerów fotograficznych może zostać dosłownie każdy.
 
Efekt pracy fotografów będzie można poznać w sierpniu, podczas wystawy, która zwieńczy drugi sezon Spacerów Fotograficznych 58100.

fot. SAC 58100


Tagi: