close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Festyn charytatywny dla chorej Justyny! [FOTO]

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-07-12
  • whatshot 767
Festyn charytatywny dla chorej Justyny! [FOTO]

11 lipca społeczność miejscowości Marcinowice zorganizowała piknik charytatywny na rzecz chorej Justyny Ciok. Walka toczy się o pół miliona złotych. Tyle kosztuje ostatnia szansa dziewczyny - czyli operacja w Hannoverze. Do akcji włączyli się także strzegomianie, m.in. zespół Ametyst, który porwał publiczność swoim koncertem.

Kwesta, licytacje, zawody sportowe, pokazy strażaków to tylko niektóre z działań marcinowiczan, którzy za wszelką cenę chcą pomóc 21-letniej Justynie Ciok. Dziewczyna od czterech lat walczy z nowotworem mózgu - nieuleczalnym w Polsce. Szansą na ocalenie życia Justynie są dwie operacja neurochirurgiczne, kosztujące prawie pół miliona złotych.

Do organizacji festynu włączyli się mieszkańcy całego powiatu świdnickiego, w tym z gminy Strzegom. Na scenie pojawił się znany i lubiany w regionie zespół Ametyst, który zagrał charytatywnie.

Najlepszą informacją jest to, że na stronie siepomaga.pl potrzebna kwota została prawie uzbierana. Obecnie na koncie jest już 488 074,31 zł (dane z 12 lipca, z godziny 9:50).

Dziewczynie można jeszcze pomóc, dokonując wpłat przez stronę siepomaga.pl
Fot. Piotr Rudnicki


Tagi: