close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Gdzie w Strzegomiu szukać wytchnienia od upałów?

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-08-03
  • whatshot 679
Gdzie w Strzegomiu szukać wytchnienia od upałów?

Od środy do piątku synoptycy zapowiadają falę upałów. Gmina Strzegom przygotowała kilka miejsc, w których można znaleźć chwilę wytchnienia. W mieście działają kurtyny wodne, rozstawione są dystrybutory z wodą. Działa także letnia „Strefa chillout”.


 
Wytchnienie od upałów dają działające w Rynku oraz przy ul. Paderewskiego kurtyny wodne.
 
W kilku miejscach miasta zostały rozstawione dystrybutory z wodą pitną dla mieszkańców i turystów. Wodopoje są dostępne w Rynku przy ratuszu, Strzegomskim Centrum Kultury I i II na ul. Paderewskiego oraz przy wejściu do CAS „Karmel” na ul. Kościuszki.
 


W Strzegomiu działa także letnia „Strefa chillout”. Oznacza to, że w różnych lokalizacjach miasta pojawiają się wygodne, kolorowe leżaki, muzyka w tle i dystrybutor z wodą. Wszystko po to, by przechodnie mogli się na chwilę zrelaksować i odpocząć.
 


- Leżaki pojawiają się w parku "Strzegomskie Planty" oraz przy zabytkowej bastei obok estakady kolejowej – tłumaczy dyrektor SCK Krzysztof Kalinowski.

"Strefa chillout" działa naprzemiennie w podanych lokalizacjach przez 7 dni w tygodniu od godziny 10.00 do 18.00.
 
Pozostaje zatem cieszyć się trwającym latem i upałami, byle z rozsądkiem oraz zachowaniem zasad bezpieczeństwa! Podczas upałów pamiętajmy również o zwierzętach. Im niewiele trzeba. Wystarczy wystawić chłodną, czystą wodę np. na podwórku. Skorzystają z niej psy, koty, ale też ptaki.


Tagi: