close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Gitarowe brzmienia otworzyły I dzień Święta Granitu Strzegomskiego [FOTO]

  • Kultura
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-09-04
  • whatshot 279
Gitarowe brzmienia otworzyły I dzień Święta Granitu Strzegomskiego [FOTO]

4 września br. rozpoczęło się długo wyczekiwane Święto Granitu Strzegomskiego. I dzień imprezy przyniósł koncerty z gitarowymi brzmieniami. Najpierw na scenie pojawiły się lokalne zespoły, a następnie gwiazdy wieczoru - Sebastian Riedel z zespołem Cree.

Pierwszy dzień Święta Graniu Strzegomskiego rozpoczął się  od wystawy fotografii Dominika Mielcarka w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” w Strzegomiu. Od godziny 17.00 na scenie w Rynku koncertowały lokalne zespoły: PePe, Oya oraz Ślad. Zanim na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru - Sebastian Riedel & Cree, włodarze miasta oficjalnie otworzyli imprezę.
 
Sobotnie obchody (4.09.) zaplanowano od godziny 14.00 w Tomkowicach, gdzie zostanie otwarta strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej. O godzinie 16.00 przy ul. Kościuszki w Strzegomiu odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika „Lilijki Harcerskiej” oraz wręczenie tytułu „Młody Aktywny Strzegomianin”. Na Rynku od godziny 18.00 rozpoczną się koncerty zespołów Kapela ze Wsi Warszawa, Goosebumps. Gwiazdą wieczoru będzie koncert Łukasza Zagrobelnego, który pojawi się na scenie o godzinie 20.30.
 
Ostatni dzień Święta Granitu Strzegomskiego rozpocznie się o godzinie 9:30 w CAS „Karmel” od XXXV Giełdy Minerałów. Następnie niedzielne przedpołudnie i popołudnie zdominuje Święto Plonów. Oprócz występów zespołów ludowych na strzegomskim Rynku pojawi się Janusz Cedro, zespół The Backwards, a o godzinie 20.00 zespół Łobuzy, który zamknie tegoroczny cykl imprez.


Tagi: