close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Gmina Strzegom dostanie 850 tys. zł na ochronę gruntów rolnych [FOTO]

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-04-16
  • whatshot 84
Gmina Strzegom dostanie 850 tys. zł na ochronę gruntów rolnych [FOTO]

Ponad 19 mln zł z budżetu województwa dolnośląskiego trafi na ochronę gruntów rolnych. Decyzja zapadła podczas wczorajszej sesji Sejmiku, dzięki której samorządy lokalne zyskają pieniądze  na budowę i naprawy dróg dojazdu rolnego. Gmina Strzegom otrzyma najwięcej w powiecie świdnickim.
 
16 kwietnia w strzegomskim Urzędzie Miejskim gościł wicemarszałek Dolnego Śląska Grzegorz Macko, który wręczył burmistrzowi Zbigniewowi Suchycie, aż dwie promesy na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Goczałkowie oraz w Tomkowicach, na łączną kwotę ponad 850 tys. zł.
 
- Środki przeznaczone na ochronę gruntów rolnych służą głównie do budowy i naprawy dróg dojazdu rolnego, które to drogi bardzo często służą również samym mieszkańcom. Pokreślić należy, że tego typu inwestycje bardzo często realizowane są przez rodzime firmy, które pobudzają w ten sposób lokalną gospodarkę - wskazał Grzegorz Macko podczas wręczenia promes.
 
Radości nie krył burmistrz Strzegomia, który podziękował w imieniu mieszkańców gminy.
 
- Cieszy nas dobra i owocna współpraca z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, ale także to, że wszelkie obietnice są spełniane z korzyścią dla podniesienia jakości życia mieszkańców gminy Strzegom - podkreślił Zbigniew Suchyta.
 
W sumie promesy otrzymało kilkanaście miejscowości w subregionie wałbrzyskim, a wartość środków zabezpieczonych dla inwestycji w gminie Strzegom jest jedną z najwyższych w subregionie wałbrzyskim.
 


Tagi: