close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Gmina Strzegom wnioskuje o trzy inwestycje w ramach Polskiego Ładu [VIDEO]

  • Goście Radia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-08-17
  • whatshot 344
Gmina Strzegom wnioskuje o trzy inwestycje w ramach Polskiego Ładu [VIDEO]

15 sierpnia br. upłynął termin składania przez samorządy wniosków do programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu. Gmina Strzegom postawiła na inwestycje związane z budową kanalizacji, termomodernizacją oraz remontem dróg. O szczegółach mówił w Rozmowie Dnia wiceburmistrz Strzegomia – Wiesław Witkowski.

Gmina Strzegom złożyła w sumie trzy wnioski na realizację zadań podnoszących m.in. komfort mieszkańców. Jednym z nich jest budowa kanalizacji w Skarżycach i Grochotowie o wartości 9 mln złotych. Gdyby inwestycja doszła do skutku, wówczas nieskanalizowane pozostałyby jedynie Stawiska.

Wiceburmistrz Wiesław Witkowski wskazał, że drugim, zgłoszonym zadaniem jest termomodernizacja przedszkola nr 3 o wartości ponad 3 mln zł. Zadanie miałoby obejmować także remont wnętrza obiektu.

Największym projektem byłby zaś remont Alei Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Legnicką do torów kolejowych. Zadanie uwzględniłoby odnowienie chodnika, znajdującego się po przeciwległej stronie do tzw. alei rzeźb oraz drogi prowadzącej do słodowni i składu opału. Wartość projektu została wyceniona na ok. 15 mln złotych.

Samorządowcy mogą liczyć nawet na 95% wsparcia dla wielomilionowych inwestycji, więc szacowany wkład gminy Strzegom byłby niewielki.

Gość Rozmowy Dnia odniósł się także do postępu prac przy rewitalizacji Fortu Gaj w Strzegomiu oraz oznakowaniu ścieżek rowerowych przy ul. Tadeusza Kościuszki, które pozbawiło miejsc parkingowych dzierżawców i właścicieli lokali użytkowych.

Zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia całej audycji:


Tagi: