close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Gmina Żarów laureatem rządowego konkursu szczepionkowego [AUDIO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-11-23
  • whatshot 849
Gmina Żarów laureatem rządowego konkursu szczepionkowego [AUDIO]

1 mln zł – tyle otrzyma gmina Żarów w ramach wygranej, w rządowym konkursie „Rosnąca Odporność”. Jest to premia za najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia wśród mieszkańców gmin w powiecie świdnickim, pomiędzy 1 sierpnia a 31 października br.

Zasady obliczania wyników polegały na badaniu przyrostu poziomu w pełni zaszczepionych mieszkańców. W gminie Żarów ten przyrost wyniósł 7,621 punktów procentowych, co zaowocowało gratyfikacją finansową w postaci 1 miliona złotych.

Radości z wygranej nie kryje Leszek Michalak, burmistrz gminy Żarów, który jednocześnie podkreśla wkład i zaangażowanie w organizację akcji szczepień m.in. kół gospodyń wiejskich.

 
-Gorąco zachęcam, żeby inne gminy też korzystały z takich akcji, bo przecież jest to  ostatecznie każdego z mieszkańców (…) interes, żeby wokół nas było jak najwięcej osób zaszczepionych – mówi burmistrz i wyjaśnia, że nagroda zostanie przeznaczona na cele sprzyjające mieszkańcom.


Jak zapewnia burmistrz Leszek Michalak, pieniądze zostaną wydane sprawiedliwie, zgodnie z zaangażowaniem wszystkich mieszkańców gminy Żarów. Najprawdopodobniej będą to inwestycje związane ze sportem, rekreacją i wypoczynkiem.

Nagrodę o wartości 500 tys. zł, za zajęcie II miejsca, otrzymała także gmina Jaworzyna Śląska z wynikiem 7,151 punktów procentowych. Na III miejscu znalazła się gmina Świdnica z kwotą 250 tys. zł i wynikiem 6,508 punktów procentowych.

Fot.: UM w Żarowie


Tagi: