close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Gminy Strzegom, Dobromierz i Świdnica wzmacniają swoje otoczenie [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-07-05
  • whatshot 369
Gminy Strzegom, Dobromierz i Świdnica wzmacniają swoje otoczenie [FOTO]

Gminy Strzegom, Dobromierz i Świdnica otrzymają dofinansowanie na realizację projektów społecznych w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego placu zabaw, a miejscowe jednostki ochotniczych straży pożarnych z kamery termowizyjnej, specjalistycznego sprzętu medycznego oraz odnowionej remizy.
 
Po raz kolejny w gminach Strzegom, Dobromierz i Świdnica zostaną zrealizowane projekty dofinansowane przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne w ramach dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”.
 
Ochotnicza Straż Pożarna w Granicy, na terenie gminy Strzegom zrealizuje projekt termomodernizacji remizy. Budynek, dzięki dociepleniu stanie się całorocznym miejscem spotkań społeczności.

Urząd Gminy w Dobromierzu otrzyma wsparcie na modernizację placu zabaw w Roztoce. To szansa na aktywne i bezpieczne spędzanie wolnego czasu dla dzieci ze szkół w Kłaczynie i Jugowej.

W gminie Świdnica strażacy w Witoszowie Dolnym kupią kamerę termowizyjną niezbędną w efektywnych działaniach poszukiwawczych i ratowniczych, a OSP w Mokrzeszowie będzie realizować program szkoleń z pierwszej pomocy, z użyciem nowego defibrylatora.

Dzięki grantowi pozyskanemu w 2020 r. na terenie gminy Świdnica zostały zrealizowane dwa projekty, tj. wybudowano parking rowerowy z wiatą, stojakami, nową kostką, oznakowaniem i małą roślinnością a gminne placówki oświatowe zakupiły laptopy dla uczniów przedszkoli i szkół. W gminie Dobromierz utworzono plac zabaw wraz miejscem wypoczynku dla dorosłych w miejscowości Jugowa, a przy Szkole Podstawowej w Gniewkowie zmodernizowano plac zabaw. Z kolei Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Olszany pozyskało dofinansowanie na budowę ogrodzenia wokół boiska sportowego.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne, podczas trzech edycji dobrosąsiedzkiego programu grantowego przekazały już ponad 3,6 miliona złotych na realizację ponad 180 projektów.

Fot. Radio Sudety 24 / Pixabay.com


Tagi: