close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Gnał przez gminę Strzegom z prędkością 129 km/h!

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-10-13
  • whatshot 954
Gnał przez gminę Strzegom z prędkością 129 km/h!

4 zatrzymane prawa jazdy od początku tygodnia to bilans działań funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Kierowcy pożegnali się z uprawnieniami na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Niechlubny rekord padł w gminie Strzegom.

Rekordzistą okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Mężczyzna poruszał się na terenie gminy Strzegom z prędkością 129 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 79 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Pozostali mieli na liczniku 118 km/h, 113 km/h i 93 km/h, a zostali zatrzymani na terenie Świdnicy i gminy Żarów.

- Kierowcy lekceważąc przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami szybkiej jazdy. Zostali oni ukarani grzywną w drodze mandatu, a ich konto „zasiliło” 10 punktów karnych. Stracili także prawo jazdy na okres 3 miesięcy – tłumaczy mł. asp. Magdalena Ząbek, oficer prasy KPP w Świdnicy i przypomina jednocześnie, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Fot.: Pixabay / Policja


Tagi: