close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Harmonogram zbiórek krwi w Strzegomiu [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-01-10
  • whatshot 829
Harmonogram zbiórek krwi w Strzegomiu [AUDIO+FOTO]

Krwi nie da się wyprodukować ani niczym zastąpić, dlatego trzeba ją oddać. Doskonale zdają sobie z tego sprawę wolontariusze z gminy Strzegom, którzy ochoczo dzielą się życiodajnym płynem. Tylko w zeszłym roku oddali 142 litry krwi podczas planowych akcji w mieście.

Zbiórki krwi w Strzegomiu odbywają się przy strzegomskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w oraz w domu parafialnym przy parafii pw. Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu.
 
-Na krwiodawców zawsze można liczyć. W ubiegłym roku oddali 67 litrów krwi. Bardzo Wam za to dziękujemy – mówi Grzegorz Sulima, współorganizator akcji w domu parafialnym. Wynikiem 75 litrów zakończyli miniony rok wolontariusze biorący udział w zbiórkach krwi pod Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

W tym miejscu warto przypomnieć, że krew może oddać osoba zdrowa w wieku od 18 do 60 lat, a w przypadku dawcy wielokrotnego za zgodą lekarza do 65 roku życia, ważąca powyżej 50 kg. -Przed oddaniem krwi należy się wyspać, nawodnić organizm oraz zjeść normalne, zdrowe śniadanie – radzi Wojciech Bonior z RCKiK w Wałbrzychu.


Po oddaniu krwi, każdy może liczyć na przywileje. Jednym z nich są dwa dni wolnego od pracy. -Dzień wolnego przysługuje w dniu oddania oraz w dniu następnym i obejmuje wszystkich krwiodawców – tłumaczy  Natalia Kozdrowiecka z RCKiK w Wałbrzychu.

 
W 2022 roku zbiórki krwi odbędą się w Strzegomiu, w następujących terminach:
 
- 7 lutego (w domu parafialnym)
- 1 marca (przy OSiR)
- 4 kwietnia (w domu parafialnym)
- 10 maja (przy OSiR)
- 13 czerwca (w domu parafialnym)
- 12 lipca (przy OSiR)
- 8 sierpnia (w domu parafialnym)
- 13 września (przy OSiR)
- 10 października (w domu parafialnym)
- 15 listopada (przy OSiR)
- 5 grudnia (w domu parafialnym)

Fot.: Grzegorz Sulima/FB, Radio Sudety 24


Tagi: