close
Tanie Zaakwaterowanie
userad56
Reklama
userad57
Reklama
userad58
Reklama
userad59
Reklama

Inauguracja obchodów jubileuszu 780. rocznicy nadania praw miejskich Strzegomiowi [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-03-29
  • whatshot 1925
Inauguracja obchodów jubileuszu 780. rocznicy nadania praw miejskich Strzegomiowi [AUDIO+FOTO]

Rok 2022 jest dla Strzegomia datą szczególną, ponieważ składa się na nią 780. rocznica nadania praw miejskich, 10. rocznica ogłoszenia patronami Strzegomia św. App. Piotra i Pawła oraz 20. rocznica nadania tytułu Bazyliki Mniejszej kościołowi św. App. Piotra i Pawła.

Wioletta Urban-Smagłowska z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu informuje, że obchody jubileuszu rozpoczną się od uroczystej mszy świętej, która zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia, w strzegomskiej Bazylice Mniejszej.



W tym miejscu warto podkreślić, ze uroczystość będzie  transmitowana przez TVP Polonia na cały świat.

Z okazji jubileuszu powstały także specjalne, okolicznościowe naklejki promujące miasto. - Każdy mieszkaniec Strzegomia, który ma ochotę promować nasze miasto może pobrać bezpłatną naklejkę (białą lub czarną) w Biurze Obsługi Klienta – informuje w mediach społecznościowych zastępca burmistrza Strzegomia Tomasz Marczak.
 

Fot.: FB/Tomasz Marczak

Uroczystości i imprezy związane z obchodami jubileuszu będą się odbywały przez cały 2022 rok. Wśród najważniejszych wydarzeń znalazło się m.in. planowane na czerwiec trzydniowe Święto Granitu Strzegomskiego. W sierpniu miasto opanują zespoły uczestniczące w 30. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru, a do tego nie zabraknie koncertów w ramach festiwalu muzyki wokalnej Strzegom a Cappella.

W 2022 roku przed strzegomską publicznością wystąpią m.in.: Smolasty, Roksana Węgiel, Czadoman, Pogwizdani, Dawid Kwiatkowski, Wilki, Golec uOrkiestra i Enej.

Fot.: Radio Sudety 24 / FB Tomasz Marczak / Horyzonty 24


Tagi: