close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Informacja i integracja na spotkaniu w SCK [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-03-11
  • whatshot 603
Informacja i integracja na spotkaniu w SCK [FOTO]

Wolontariusze, samorządowcy, przedstawiciele placówek oświatowych i instytucji gminnych, a przede wszystkim obywatele Ukrainy zebrali się w Sali Widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury. 10 marca odbyło spotkanie informacyjno-integracyjne, podczas którego przybliżono m.in. formy pomocy, jakie mogą uzyskać obywatele zza wschodniej granicy.
 
W tym miejscu warto przypomnieć, że w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” nadal jest prowadzona zbiórka darów dla obywateli Ukrainy.   

- Od poniedziałku 14 marca br. dzieci ukraińskich uchodźców rozpoczną naukę w naszych placówkach oświatowych. W związku z tym zwracamy się z pilną prośbą o dostarczanie do CAS „Karmel” w Strzegomiu artykułów szkolnych tj. tornistrów, kredek świecowych, farbek, piórników, długopisów, mazaków itp., a także strojów sportowych, kąpielowych i klapek – informują w mediach społecznościowych przedstawiciele gminy Strzegom.

Cały czas jest potrzebna żywność i środki chemiczne, które również powinny być dostarczane do strzegomskiego „Karmelu”.
 
- W dalszym ciągu jest prośba o dostarczanie tapczanów, wersalek, pościeli, kołder, koców i poduszek w dobrym stanie. Tę formę pomocy proszę zgłaszać do sekretarz gminy Strzegom - Iwony Zabawy pod numerem telefonu: 601 469 904 – dodają przedstawiciele gminy.

Jak wylicza burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, w gminie Strzegom przebywa już ponad 300 uchodźców. Obywatele Ukrainy zostali zakwaterowani m.in. w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Sportu i Rekreacji, klasztorze sióstr Elżbietanek, świetlicach wiejskich w Jaroszowie i Żelazowie. Wsparcie w tym zakresie zapewniają także zwykli mieszkańcy oraz przedsiębiorcy.
 
Fot.: Gmina Strzegom


Tagi: