close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Integracja senioralna w Morawie [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-06-22
  • whatshot 1430
Integracja senioralna w Morawie [FOTO]

Uroczystą konferencją rozpoczęła się II edycja projektu pn. "Moja i twoja historia - ocalić od zapomnienia". Realizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja św. Jadwigi w Morawie, a celem aktywizacja społeczna 80 osób starszych i integracja środowiska senioralnego na terenie powiatu wałbrzyskiego i świdnickiego.
 
22 czerwca br. w siedzibie Fundacji św. Jadwigi w Morawie odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia”, dofinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywizacji Osób Starszych.

- Tworzymy warunki do rozwoju wolontariatu senioralnego, umożliwiamy rozwijanie kompetencji społecznych, budowanie poczucia własnej wartości oraz rozwijanie pasji. W ramach projektu zaplanowane są warsztaty rozwojowe, hortiterapeutyczne, ekologiczne, astronomiczne, warsztaty artystyczne, fotograficzne i przewodnickie - tłumaczy Alicja Przepiórska, autorka i koordynatorka projektu.

W konferencji otwierającej projekt brali udział włodarze z Wałbrzycha, Świdnicy i Strzegomia: Roman Szełemej, Szymon Chojnowski i Wiesław Witkowski.

Tegorocznym, oficjalnym partnerem projektu jest Gmina Wałbrzych i prowadzony przez nią Dzienny Dom Pobytu Seniora „Senior+” .


Tagi: