close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Interwencja policji z brutalnym atakiem! [FILM]

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-09-14
  • whatshot 1819
Interwencja policji z brutalnym atakiem! [FILM]

Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności za czynną napaść. Dwaj mężczyźni brutalnie zaatakowali funkcjonariuszy policji, którzy interweniowali w miejscowości Pastuchów. Agresorzy w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło 12 września około godziny 18.00. Świdniccy policjanci zostali zadysponowani do interwencji w miejscowości Pastuchów (gm. Jaworzyna Śląska). Powodem wezwania było naruszenie nietykalności cielesnej jednego z mieszkańców przez ustalonego sprawcę.  W trakcie podjętej interwencji, policjanci zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn.
 
- Materiał dowodowy w postaci zapisu wideo, którym dysponujemy, ukazuje z jaką agresją i brutalnością ze strony napastników zmierzyli się interweniujący policjanci. Pomimo tego,  jeden z mężczyzn, 47-latek został zatrzymany na gorącym uczynku. Drugi z mężczyzn, 25-latek zbiegł z miejsca interwencji, ale bezpośrednio po zdarzeniu również został zatrzymany. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu. Trafili do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty - mówi st. asp. Szymon Szczepaniak, rzecznik prasowy KPP w Świdnicy.
 
Obu zatrzymanym mężczyznom grozi odpowiedzialność karna w związku z art. 223 kk tj czynna napaść na funkcjonariusza publicznego, zagrożona karą do 10 lat pozbawianie wolności.

Oto nagranie jednego ze świadków zdarzenia:Źródło: doba.pl


Tagi: