close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Inwestycje w lokalną przedsiębiorczość: Ponad 11 milionów złotych trafi do beneficjentów LGD "Szlakiem Granitu" [AUDIO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2024-01-11
  • whatshot 505
Inwestycje w lokalną przedsiębiorczość: Ponad 11 milionów złotych trafi do beneficjentów LGD

Zgodnie z nową Lokalną Strategią Rozwoju, Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” rozdysponuje ponad 14 milionów złotych. Stowarzyszenie otrzyma pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach środków unijnych. Ponad 11 milionów złotych trafi do beneficjentów m.in. na rozwój przedsiębiorczości, wsparcie gospodarstw agroturystycznych oraz aktywizację mieszkańców.
 
Informację przekazał 11 stycznia prezes LGD Krystian Ulbin, podczas zwołanej w tym celu konferencji prasowej w Centrum Turystycznym Granitowego Szlaku w Dobromierzu.
 


Pierwsze nabory dla beneficjentów w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 zostaną ogłoszone najprawdopodobniej w drugiej połowie 2024 roku.
 
Warto w tym miejscu przypomnieć, że Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” działa na obszarze siedmiu gmin w powiecie świdnickim i średzkim. Organizacja do tej pory pozyskała ponad 16 milionów złotych, które trafiły na obszar partnerstwa i dały możliwość realizacji ponad 140 projektów.
 
Konferencja prasowa była także okazją do podsumowania dotychczasowej działalności Centrum Turystycznego Granitowego Szlaku oraz nakreślenia wizji dalszego jej rozwoju. Krystian Ulbin zapowiedział, że w Dobromierzu powstanie wypożyczalnia rowerów elektrycznych, aby rozszerzyć ruch turystyczny z Dobromierza na obszar partnerstwa.


 
Jak podaje Krystian Ulbin, przez pół roku działalności Centrum Turystycznego Granitowego Szlaku w Dobromierzu przewinęło się ponad 1000 turystów, a miejsce jest obecnie przestrzenią dla promocji ponad 40 lokalnych producentów z powiatu świdnickiego i średzkiego.


Tagi: