close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Jaworzyna ma swoją Izbę Historyczną [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-06-23
  • whatshot 104
Jaworzyna ma swoją Izbę Historyczną [FOTO]

Pasja i determinacja miłośników historii Jaworzyny Śląskiej doprowadziła do powstania przestrzeni dla pamiątek z dawnych lat. 22 czerwca otwarto gminną Izbę Historyczną, w której będą gromadzone eksponaty i materiały, zbierane przez mieszkańców.

Izba powstała głównie na bazie zbiorów zgromadzonych w ramach projektu „Dawno temu w Jaworzynie” i jest prowadzona przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej.

- Powstanie izby to przede wszystkim efekt wysiłku lokalnej społeczności i należy docenić wszystkich, którzy przekazali materiały, często będące osobistymi, rodzinnymi pamiątkami - wskazuje Sylwester Bartczak, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej.

Izba Historyczna Gminy Jaworzyna Śląska będzie dostępna dla zwiedzających od 1 lipca w dni powszednie od 9.00 do 16.00, a wśród zbiorów będzie można podziwiać m.in. przedmioty związane z historią gminy, funkcjonowaniem lokalnego przemysłu, czy działalnością węzła kolejowego.

Źródło: Gmina Jaworzyna Śląska / opr.red.


Tagi: