close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Jaworzynian z tytułem mistrza Polski [FOTO]

  • Sport
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-09-04
  • whatshot 390
Jaworzynian z tytułem mistrza Polski [FOTO]

Mateusz Jopek zajął I miejsce w skoku w dal na 96. Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, które odbywały się we Włocławku. Lekkoatleta z Jaworzyny Śląskiej na co dzień trenuje w klubie KS AZS AWF Wrocław pod okiem Zdzisława Kokota. Wynik dający złoto wyniósł, aż 7 metrów 82 centymetry!

Skoczek, pomimo kontuzji, która przytrafiła się w trakcie sezonu, pojechał na Mistrzostwa Polski w świetnej formie. Deszczowa aura nie przeszkodziła Mistrzowi, w czwartej serii Mateusz skoczył, aż 7 metrów i 82 centymetry, deklasując pozostałych zawodników, w tym Tomasza Jaszczuka – najlepszego, polskiego skoczka.

3 września burmistrz Jaworzyny Śląskiej – Grzegorz Grzegorzewicz, zorganizował specjalne powitanie dla Mistrza z gratulacjami od dumnych mieszkańców. W spotkaniu towarzyszyli także bliscy Mateusza Jopka, którzy nie ukrywali radości i wzruszenia.

Mateusz Jopek podczas zawodów pokazał prawdziwą sportową dojrzałość i świetną formę. Rozważne, ale zarazem pewne skoki przyniosły mu ogromny sukces. Teraz pozostaje  życzyć Mistrzowi pokonania granicy 8 metrów.

fot. Sylwester Bartczak


Tagi: